Jakub Ritter

dl-jakub4

W swojej praktyce wykorzystuję innowacyjne metody pracy z ciałem.  Jego holistyczne podejście do zdrowia pozwala mu dotrzeć do sedna problemu.  Dogłębna analiza powoduje, że prowadzona terapia jest dokładnie ukierunkowana na zdiagnozowany cel.

Jego ulubione techniki to

  • terapia cranio – sacralna
  • mikrokinezyterapia

Jednakże jego kompetencje są znacznie szersze, obejmują również:

  • terapię manualną,
  • technikę integracji neurostrukturalnej
  • funkcjonalnt taping powięziowy

Jedną z pierwszych wskazówek, że nie żyjemy według prawa natury, jest obecność bólu.

 

Więcej

Ból jest systemem ostrzegania naszego organizmu. Mówi nam, że coś jest nie tak. Kiedy go słuchamy, może on dostarczyć bodźców i motywacji do zmiany kierunku naszego życiowego podejścia, na takie, które generują zdrowie i witalność. Z drugiej strony, jeżeli staramy się zagłuszać ból przez zażywanie leków oraz operacje lub po prostu lekceważyć go, problem, który był przyczyną bólu, może bardzo szybko ponownie dać o sobie znać, podstępnie obniżając zasób życiowej energii poniżej poziomu niezbędnego do dobrego funkcjonowania.

Prawa przyrody obejmują takie zasady życia jak: aktywność fizyczna i dobra postawa, świeże powietrze i słońce, czysta woda, odpoczynek i sen, dobre jedzenie, szczęśliwy i zrelaksowany stan umysłu.

Więcej

Dowodem, że faktycznie żyjemy zgodnie z prawami natury, jest wysoka witalność. Gdy mamy wysoką witalność mamy mnóstwo energii, siły fizycznej, wyostrzone zmysły, promienny wygląd, optymalną zdolność regeneracji, dobrą pamięć, silny intelekt, radość, kreatywność i wiele więcej. Z drugiej strony potwierdzeniem, że nie żyjemy według praw natury, jest niska witalność. Niestety razem z małą witalnością przychodzi permanentne zmęczenie, senność, bóle i choroby, niski poziom energii, niezdrowy wygląd, powolna zdolność regeneracji, depresja, słaby metabolizm itp.