24
Czerwiec
17:00 — 14:00
Ośrodek w Kikowie
Kików 91

Solec Zdrój, 28-131 Polska
1260zł
Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

WYMIARY POSIADANIA, czyli co mamy – realnie i potencjalnie.

Coś jest nie tak – zdarza się, że takie dojmujące poczucie budzi nas w środku nocy i każe szukać zrozumienia.

Pracujemy, staramy się, medytujemy, wyznaczamy cele, wymyślamy strategie, a mimo to w różnych sferach życia przeżywamy frustracje, niespełnienie, brak, rozczarowanie, a nawet pustkę i rozpacz. Trudno to zrozumieć. Co się dzieje? Dlaczego?

Nasze „wymiary posiadania” – materialne, intelektualne, emocjonalne – przypominają raczej wysychającą rzekę niż bujny ogród.

Tak trudno przyjąć, że dobrostan, witalność, kreatywność i zdolność do miłości są odzwierciedleniem naszego życia psychicznego – z jednej strony zasobów psychicznych, z drugiej  blokad wynikających z traum prenatalnych, rodzinnych i pokoleniowych.

A przecież absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach „wymiary posiadania” te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień.

Gruntownie penetrujemy nieświadomość. Dotykamy traum, których nie możemy pamiętać, a które zarządzają nami na poziomie życiowej energii.

Więcej energii, radości, motywacji i ulgi, to właśnie efekt tej głębokiej, wewnętrznej podróży.


Maciej o tym, jak doświadczenia okresu prenatalnego wpływają na nasze „wymiary posiadania”…

maciej_zbik


Wiele lat temu trafili do mnie na sesję bracia bliźniacy. Jeden reprezentował typ silnego mężczyzny, chętnie popisującego się swoimi osiągnięciami i statusem materialnym – nie omieszkał pochwalić się swoim efektownym samochodem zaraz po wejściu do gabinetu. Jego brat miał szarą cerę, zapadniętą klatkę piersiową, był zgarbiony – nie wyglądał zdrowo. Jego życie wyglądało podobnie. Ten pierwszy odezwał się: Panie Maćku, jak to możliwe, że jesteśmy aż tak różni? Jaka jest przyczyna, że tak różnie nam się układa?


Regresja, której obaj zostali poddani, doprowadziła do wybudzenia wizji, w której ssąc pierś matki brat-biznesmen osiągnął stan bliski orgazmowi. Jest to naturalny stan, odczuwany przez dziecko, które bez żadnych uwikłań i problemów ssie pierś. Brat-nieudacznik w trakcie regresji zaczął się krztusić i dławić, a jego cera poszarzała jeszcze bardziej. Odkryliśmy, że w okresie prenatalnym, w macicy, słabszy brat ułożony był w taki sposób, że odczuwał bardzo silny, zagrażający życiu nacisk na twarz. To wspomnienie, silnie prekodowane na najwcześniejszym etapie rozwoju, doprowadziło do tego, że kontakt z piersią, która podczas karmienia dotykała twarzy, kojarzył mu się silnie negatywnie. To, że z piersi płynął życiodajny płyn miało mniejsze znaczenie. Silniejszy, niestraumatyzowany bliźniak przyjmował mleko matki z radością i szczęściem, typowym dla niemowlęcia w takiej sytuacji. Jego brat nie dość, że nie odczuwał radości, to jeszcze jednoznacznie skojarzył pokarm z lękiem o życie. Stąd nawet próba utrzymania pracy i środków na koncie kończyła się fiaskiem. W takiej sytuacji motywowanie przez troskliwego brata, który odniósł sukces, nie mogło zakończyć się powodzeniem, ponieważ każde osiągnięcie, kojarzone ze źródłem  utrzymania, postrzegane było przez słabszego brata jako zagrożenie życia. Dopiero praca z traumą prenatalną mogła uwolnić klienta z lęków związanych z przyjmowaniem, a następnie posiadaniem jakichkolwiek dóbr. Traumatyzacja prenatalna prekoduje sposób postrzegania świata na resztę życia!

Koszt warsztatu: 1260zł


Koszt noclegu i wyżywienia:

  • strych – 840 zł (trzeba zabrać swój śpiwór i poduszkę)
  • pokój wieloosobowy – 910 zł
  • pokój dwuosobowy – 980 zł

W celu rezerwacji miejsca na warsztacie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: fundacjadlaludzi@gmail.com, oraz opłatę rezerwacyjną podaną w mailu zwrotnym.

UWAGA:
Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji, ponieważ w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach, opłata rezerwacyjna jest zwracana jedynie w przypadku gdy na miejsce osoby rezygnującej znajdziemy nowego uczestnika warsztatów.


Więcej szczegółów…


  • polecamy zaopatrzenie się w wygodne ubranie
  • godzina zakończenia warsztatów może ulec zmianie

Szczegóły

Start:
Czerwiec 24 / 17:00
Koniec:
Lipiec 1 / 14:00
Koszt:
1260zł
Wydarzenie Category:
Organizator:
Magdalena Maculewicz
Phone:
698 872 279
Email:
Cena nie zawiera kosztu noclegu i wyżywienia

Najbliższe wydarzenia