15
Czerwiec
00:00
Nowe Kawkowo
Nowe Kawkowo 52 A

Jonkowo, 11-042
600zł
Ładowanie Wydarzenia
 • To event minęło.

O warsztatach

Nie znajdujemy partnera – spotykamy jedynie odbicie jego obrazu, który w sobie nosimy..


Ktoś, kto wychował się na wsi słyszał zapewne, a może nawet miał okazję zobaczyć co dzieje się, gdy baran zobaczy swoje odbicie w lustrze.

Efektem każdej takiej sytuacji niezmiennie jest mnóstwo odłamków szkła i jeden rozzłoszczony baran. I tak właśnie jest, gdy patrzymy na naszego partnera.

Analizując naszą anegdotkę zauważamy, że nasz partner pełni właśnie funkcję lustra, w którym odbija się nasze wyobrażenie o nim. Innymi słowy to, co wiemy o naszym partnerze nie jest tym, czym on jest. Pełni on raczej funkcję „wieszaka” na którym kobieta zawiesza swoje wyobrażenie o swoim mężczyźnie, a mężczyzna o swojej kobiecie.
To wyobrażenie niesione jest w obszarze psyche nazywanym animą u mężczyzny i animusem u kobiety, ten wewnętrzny obraz jest psychicznym filtrem, który w sposób zupełnie niezależny od naszego ego decyduje o tym , jakie są nasze preferencje, zazwyczaj sprzeczne z tym, co podpowiada rozum i co potrafimy dostrzec w danej osobie i jaka ona jest tak naprawdę.

To właśnie programy niesione w animie i animusie kierują naszymi wyobrażeniami i tylko ogromna samoświadomość pozwala czasem ten proces u samego siebie zaobserwować.
W trakcie warsztatów pozwalamy naszemu rozumowi na spotkanie z nieuświadomionym, a mimo to wszechwładnym obrazem naszego partnera. Przyjrzymy się mechanizmom, które budują relację i ją rozbijają, mechanizmom funkcjonującym w nieświadomości, a zatem poza kontrolą. Mechanizmy nieświadome decydują o ponad 80% wyborów, których dokonujemy. W tym o wyborze partnera.

Co osiągamy na warsztatach:

 • rozpoznanie nieświadomych wzorów partnerskich
 • uświadomienie mechanizmów twórczych i destruktywnych w relacjach
 • integracja i dezaktywacja destruktywnych cech w modelu partnerskim
 • rozpoznanie negatywnych cech ojca w psychicznym ideale partnera oraz matki w psychicznym ideale partnerki
 • rezygnacja z fascynacji negatywnymi cechami partnera
 • identyfikacja przyczyn niepokoju i dyskomfortu psychicznego
 • regresja do traumatyzujących wydarzeń i ich niwelowanie
 • osiągnięcie spełnienia i satysfakcji z przeżywania życia
 • osadzenie w społeczeństwie pozwala z kolei na realizację wyższych celów w sposób zgodny z nieświadomymi postawami (jeżeli te nieświadome postawy są skrajnie agresywne warto uciec się do terapii w celu ich rozwiązania, co z kolei pozwala na głębszą medytację.)

Terapia wglądu

„Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym.”

Wystarczy zatem przyjrzeć się wnikliwie naszemu życiu temu, co nas irytuje sprawia radość, co nas buduje, a co zrzuca w dół, aby zobaczyć, jakie są nasze procesy psychiczne. Można oczywiście po raz kolejny zamalowywać dziurę w ścianie i czekać aż farba znowu odpadnie, można jednak spróbować naprawić dziurę.
Innymi słowy sięgnąć do procesu psychicznego odpowiedzialnego za dyskomfort w naszym życiu i dopiero wtedy nałożyć warstwę farby, która przetrwa bardzo długo. Pozwolić by przebudowany proces psychiczny przebudował się w życiu. Temu służy terapia, którą stosujemy w trakcie warsztatów.


Nie znamy oczywiście jednej metody, która by w sposób cudowny zadziałała na wszystko i na wszystkich. To proces psychiczny, każdego uczestnika określa narzędzia jakimi należy pracować, a rolą prowadzącego jest prawidłowa interpretacja informacji. Terapeuta jest bardziej jak lustro, w którym uczestnik może rozpoznać odbicie swoich procesów psychicznych po to, by ten proces przebudować. A prowadzący pomaga, w doborze najskuteczniejszych środków. Można również powiedzieć o przeniesieniu i przeciwprzeniesieniu w procesie wzrostu psychicznego. Komunikacja pomiędzy prowadzącym i uczestnikiem odbywa się za pomocą obrazu, odczuć ciała, przejęzyczeń oraz spontanicznych ruchów w zależności od dominującego kanału komunikacyjnego uczestnika. Istotne, aby dotrzeć w głąb psyche. Jak najbliżej traumy źródłowej lub wręcz rozbroić traumę źródłową, odpowiedzialną za dystrybucję energii w życiu codziennym. A sięgać należy tak głęboko właśnie dlatego, że „wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym.”


Niezależnie od uzdrawiającego wpływu mieszania się treści świadomych i nieświadomych na pewnym etapie terapii można „sięgnąć” po obrazy archetypowe, które stają się szablonem prawidłowych wzorców zachowań psychicznych. Odciskając się jak pieczęć w psyche człowieka, przemieniając ją i pozostając jednocześnie w mistycznym oddaleniu, niemalże dotykając świadomości. Jednakże zawsze tylko jako, co najwyżej postrzegana potencjalność.


Informacje:


 • cena nie obejmuje kosztów pobytu w ośrodku
 • koszt noclegu z wyżywieniem (420-600zł/pobyt)
 • godzina zakończenia warsztatów każdego dnia może ulec zmianie w zależności od przebiegu warsztatów

DOJAZD DO OŚRODKA „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE

 1. 27 listopada 2015

  W ciągu mojego rozwoju osobistego (który jeszcze trwa) zmieniło się jeszcze więcej. Dopiero po dłuższym czasie jestem w stanie to zaobserwować. Teraz mam bardzo dużo energii, kończę studia i okazało się, że wybrałam promotora dyplomu i aneksu, tzn. są to faceci i faktycznie mnie wspierają oraz świetnie się z nimi dogaduję. A co najlepsze nie mam z tym żadnego problemu (wcześniej było to dla mnie niewyobrażalne). Zauważyłam również, że dużo bardziej rozwijam się artystycznie, jako kobieta i w ogóle osoba, faktycznie przy wsparciu ze strony męskiej. Muszę przyznać, że jednak faceci mogą przekazać dużo przydatnej wiedzy i są wielkim wsparciem w szczególności dla kobiet:) Cóż, na dany moment wydaję mi się, że zrobiłam jakiś krok milowy, samo z resztą postrzeganie tego, co mnie otacza jest diametralnie różne, co pozwala na np. ocenienie sytuacji dużo spokojniej, mniej porywczo i emocjonalnie. Właściwe dwa lata (tyle „pracuję nad sobą” z Maćkiem) pozwoliły mi na ogromne zmiany i niesamowity rozwój. Etap w którym obecnie jestem zadawala mnie w każdym calu, sama naturalność działania jest cudowna, spokojna i dające piękne efekty. Także chciałam powiedzieć właściwe, że polecam warsztaty z Maćkiem, bo po mimo ciężkiej pracy samo postrzeżenie, czy uświadomienie sobie problemu daje swego rodzaju ulgę, a co dopiero rozwiązanie go. Zmiany, które zaszły są tak duże, że mogłabym nie pisać komentarza, tylko całe opowiadanie. Także pozdrawiam serdecznie i tym, którzy chcą trwałych zmian, a nie boią się przeszkód, które trzeba w tej drodze rozwoju pokonać, przejść i doświadczyć serdecznie polecam warsztaty, czy sesje indywidualne. Każde warsztaty wspaniale pokazują jakie konflikty mamy w sobie i poradzenie sobie z nimi przynosi ulgę i zmienia wszystko na zewnątrz. I faktycznie to my sami jesteśmy nosicielami tego, co nas ogranicza. A rozwiązanie może skutkować zadowoleniem z własnego życia, także uwaga! :)) ?

Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 385 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Szczegóły

Start:
15 czerwca 2016 / 00:00
Koniec:
19 czerwca 2016 / 00:00
Koszt:
600zł
Wydarzenie Category:
Organizator:
Magdalena Maculewicz
Phone:
698 872 279
Email:
Cena nie zawiera kosztu noclegu i wyżywienia

Najbliższe wydarzenia