20
Maj
11:00 — 17:00
Fuji-san Ośrodek Edukacji Prozdrowotnej
ul. Matejki 1/2A

Gdańsk , 80-232 Poland
390zł
Ładowanie Wydarzenia
 • To event minęło.

O warsztatach

Samotność to dysfunkcja psychiczna, jeszcze nie choroba, ale jednak nieprawidłowość w funkcjonowaniu psychiki. Taką dysfunkcję podobnie jak chorobę można leczyć i należy leczyć, co więcej jest to warunkiem osiągnięcia poczucia spełnienia.


Samotność to tak naprawdę stan emocjonalny odczuwany najczęściej w przypadku braku komunikacji pomiędzy istotnymi obszarami psychicznymi człowieka. Taki stan jest z jednej strony efektem wewnętrznego procesu psychicznego, a jednocześnie przyczyną poczucia samotności. Innymi słowy odszczepienie i brak komunikacji istotnego fragmentu jaźni z resztą psyche, w życiu zewnętrznym, zamanifestuje się brakiem relacji człowieka z resztą społeczeństwa.

Oczywiście w pierwszym odruchu nasze poczucie samotności próbujemy likwidować, aktywizując się w internecie (portale społecznościowe, randkowe itp.), uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych, w nadziei na spotkanie kogoś lub czegoś, co wypełni naszą samotność. Jest to leczenie objawów, nie likwiduje przyczyn samotności. Może jedynie chwilowo uśmierzyć targające nami emocje. Jednak jak mawiał Św. Augustyn, „to co wewnątrz zamanifestuje się na zewnątrz„ i nasza psyche prędzej, czy później wróci do stanu dla niej normalnego, czyli samotności.
Mając pełną świadomość, że sięgając w głąb siebie, co jest bardziej czasochłonne i boleśniejsze niż stworzenie profilu na portalach społecznościowych, możemy podjąć próbę zmiany wewnętrznej postawy, poprzez integrację odszczepionych fragmentów jaźni oraz odnalezienie kompletności w sobie i pozwolenie by ta kompletność zamanifestowała się w życiu zewnętrznym.

I temu są właśnie dedykowane te warsztaty.

Terapia wglądu

„Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym.”

Wystarczy zatem przyjrzeć się wnikliwie naszemu życiu temu, co nas irytuje sprawia radość, co nas buduje, a co zrzuca w dół, aby zobaczyć, jakie są nasze procesy psychiczne. Można oczywiście po raz kolejny zamalowywać dziurę w ścianie i czekać aż farba znowu odpadnie, można jednak spróbować naprawić dziurę.
Innymi słowy sięgnąć do procesu psychicznego odpowiedzialnego za dyskomfort w naszym życiu i dopiero wtedy nałożyć warstwę farby, która przetrwa bardzo długo. Pozwolić by przebudowany proces psychiczny przebudował się w życiu. Temu służy terapia, którą stosujemy w trakcie warsztatów.


Nie znamy oczywiście jednej metody, która by w sposób cudowny zadziałała na wszystko i na wszystkich. To proces psychiczny, każdego uczestnika określa narzędzia jakimi należy pracować, a rolą prowadzącego jest prawidłowa interpretacja informacji. Terapeuta jest bardziej jak lustro, w którym uczestnik może rozpoznać odbicie swoich procesów psychicznych po to, by ten proces przebudować. A prowadzący pomaga, w doborze najskuteczniejszych środków. Można również powiedzieć o przeniesieniu i przeciwprzeniesieniu w procesie wzrostu psychicznego. Komunikacja pomiędzy prowadzącym i uczestnikiem odbywa się za pomocą obrazu, odczuć ciała, przejęzyczeń oraz spontanicznych ruchów w zależności od dominującego kanału komunikacyjnego uczestnika. Istotne, aby dotrzeć w głąb psyche. Jak najbliżej traumy źródłowej lub wręcz rozbroić traumę źródłową, odpowiedzialną za dystrybucję energii w życiu codziennym. A sięgać należy tak głęboko właśnie dlatego, że „wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym.”


Niezależnie od uzdrawiającego wpływu mieszania się treści świadomych i nieświadomych na pewnym etapie terapii można „sięgnąć” po obrazy archetypowe, które stają się szablonem prawidłowych wzorców zachowań psychicznych. Odciskając się jak pieczęć w psyche człowieka, przemieniając ją i pozostając jednocześnie w mistycznym oddaleniu, niemalże dotykając świadomości. Jednakże zawsze tylko jako, co najwyżej postrzegana potencjalność.


Co osiągamy na warsztatach?

 • identyfikacja przyczyn niepokoju i dyskomfortu psychicznego
 • wybór sposobu zmiany skryptów zachowań psychicznych
 • regresja do traumatyzujących wydarzeń
 • osiągnięcie spełnienia i satysfakcji i przeżywania życia
 • osadzenie w społeczeństwie pozwala z kolei na realizację wyższych celów w sposób zgodny z nieświadomymi postawami (jeżeli te nieświadome postawy są skrajnie agresywne warto uciec się do terapii w celu ich rozwiązania, co z kolei pozwala na głębszą medytację.)

Informacje:


 • zapisy: Agnieszka Gutral 601649984
 • godzina zakończenia warsztatów każdego dnia może ulec zmianie w zależności od przebiegu warsztatów
 1. 27 listopada 2015

  W ciągu mojego rozwoju osobistego (który jeszcze trwa) zmieniło się jeszcze więcej. Dopiero po dłuższym czasie jestem w stanie to zaobserwować. Teraz mam bardzo dużo energii, kończę studia i okazało się, że wybrałam promotora dyplomu i aneksu, tzn. są to faceci i faktycznie mnie wspierają oraz świetnie się z nimi dogaduję. A co najlepsze nie mam z tym żadnego problemu (wcześniej było to dla mnie niewyobrażalne). Zauważyłam również, że dużo bardziej rozwijam się artystycznie, jako kobieta i w ogóle osoba, faktycznie przy wsparciu ze strony męskiej. Muszę przyznać, że jednak faceci mogą przekazać dużo przydatnej wiedzy i są wielkim wsparciem w szczególności dla kobiet:) Cóż, na dany moment wydaję mi się, że zrobiłam jakiś krok milowy, samo z resztą postrzeganie tego, co mnie otacza jest diametralnie różne, co pozwala na np. ocenienie sytuacji dużo spokojniej, mniej porywczo i emocjonalnie. Właściwe dwa lata (tyle „pracuję nad sobą” z Maćkiem) pozwoliły mi na ogromne zmiany i niesamowity rozwój. Etap w którym obecnie jestem zadawala mnie w każdym calu, sama naturalność działania jest cudowna, spokojna i dające piękne efekty. Także chciałam powiedzieć właściwe, że polecam warsztaty z Maćkiem, bo po mimo ciężkiej pracy samo postrzeżenie, czy uświadomienie sobie problemu daje swego rodzaju ulgę, a co dopiero rozwiązanie go. Zmiany, które zaszły są tak duże, że mogłabym nie pisać komentarza, tylko całe opowiadanie. Także pozdrawiam serdecznie i tym, którzy chcą trwałych zmian, a nie boią się przeszkód, które trzeba w tej drodze rozwoju pokonać, przejść i doświadczyć serdecznie polecam warsztaty, czy sesje indywidualne. Każde warsztaty wspaniale pokazują jakie konflikty mamy w sobie i poradzenie sobie z nimi przynosi ulgę i zmienia wszystko na zewnątrz. I faktycznie to my sami jesteśmy nosicielami tego, co nas ogranicza. A rozwiązanie może skutkować zadowoleniem z własnego życia, także uwaga! :)) ?

Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 385 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Szczegóły

Start:
20 maja 2017 / 11:00
Koniec:
21 maja 2017 / 17:00
Koszt:
390zł
Wydarzenie Category:
Organizator:
Magdalena Maculewicz
Phone:
698 872 279
Email:
Cena nie zawiera kosztu noclegu i wyżywienia

Najbliższe wydarzenia