Open/Close Menu „Osiągnie spokoju i harmonii nie tylko w realizowaniu, ale również w wyznaczaniu sobie celów, zgodnie z najgłębszymi obszarami siebie samego, to sposób życia, a nie cel sam w sobie. Tego właśnie uczymy.”
1q

Samochód

Ż: Od czego zaczęliśmy ?

J : Siedzę z moim tatą w małym samochodzie, tata kieruje. Ja się boję zareagować, mam wrażenie, że będzie wypadek…

Ż: Za ciasny samochód, samochód symbolizuje proces indywiduacyjny, proces rozwoju psychicznego, ten rozwój jest ciasny, jak ten Fiat 126p o ile pamiętam. Czemu on jest taki żałosny? Ponieważ jest kierowany przez ojca. Twoim rozwojem kieruje Animus. Na ten moment kierował Animus. Treści kobiece były w ogóle niezaangażowane, mogłaś uczestniczyć, ale tylko czasami. Ty się w tym samochodzie pojawiałaś czasami, a czasami Cię w nim w ogóle nie było.

J: Miałam takie poczucie, że albo będzie tam mój ojciec, albo ja, ale że nie możemy być we dwójkę.

Ż: Ale auto jest taty, kierował tata. Co było dalej? Przejęłaś kontrolę nad samochodem, on się zmienił.

J: Tak, ale potem poczułam, że jesteśmy na granicy katastrofy i że napiera coś czarnego.

Ż: I czym było to czarne?

J: Wskoczyłam w to czarne i chyba znalazłam się w łonie. I zaczęły się historie prenatalne.

Ż: Tym czarnym była traumatyzacja z okresu prenatalnego i kolejne dni zmagałaś się ze ścianką macicy.

J: Tak

Ż: Tak, ciężko to opisywać, ale siedziałaś w macicy przez kilka dni.

J: Potem, następnego dnia miałam ten sen, w którym miałam zejście w dół i był tam krąg kobiet. I tam miałam spotkanie z matką.

Ż: Pamiętam, to przyjmowanie miłości o której powiedziałaś, że nie jest łatwa. Natomiast wraz z przyjęciem treści matriarchalnych, przyjęłaś też, zrozumienie, z tym przyszło zrozumienie.

J: Tak, miałam takie poczucie, że one mogą być koło mnie, a pojawiła się stara kobieta, już wiem, zapomniałam o tym

Ż: Później wróciła jako szamanka

J: Przyjmowałam jej mądrość i miałam taką akceptację, że ta matka, babcia, gdzieś tam są koło mnie, zapomniałam o tym.

2qŻ: Spotkanie z Starą Kobietą, spotkanie z Pramatką, spotkanie z archetypowym obrazem tego, co kobiece w Tobie. Przeróżne kobiety, przeróżne aspekty tego, co kobiece, nie tylko radosne, również bolesne, ale wciąż kobiece. I do czego nas to doprowadziło? Przyjęcie tej kobiecości.

J: Później był ten sen  Urzędzie Skarbowym, że mam nie jawne dochody. Podczas pracy z tą wizją, znowu pojawił się obraz macicy i w środku był mój tata w pochwie mojej mamy.

Ż: Przyjęcie treści kobiecych, przebrnięcie przez przynajmniej niektóre ze stron prenatalnych doprowadziły do tego, że poczułaś dodatkową porcję energii psychicznej, ta energia stała się dostępna. Ponieważ nie jesteś do tego przyzwyczajona to zobaczyłaś to jako nielegalny dochód, nieopodatkowany dochód. Oczywiście Urząd Skarbowy to mechanizmy auto cenzuralne, tak? Dla mnie jest to zupełnie zrozumiałe, że na to co nas ogranicza, zawieszamy na takim fajnym wieszaku jakim jest Urząd Skarbowy. I przyjęcie tych dochodów, czyli przyjęcie tej energii psychicznej dało Ci możliwość powtórnej dystrybucji. Oczywiście wykorzystałaś ją na to, co bolało Cię najbardziej spotkałaś się po raz wtóry z traumatyzacją prenatalną. Weszłaś jeszcze głębiej w swój związek z matką w bardzo wczesnym okresie swoje życia. Gdzie Cię to zaprowadziło? Ponieważ tu zaczyna się najciekawsza część, spotkałaś się ze swoją żmiją.

J; Aaa… była to żmija matka.3q

Ż; Tak, wielka żmija, która hodowała sobie dzieci, żeby je zjeść, gdy będzie miała na to ochotę, tak było?

J: Nie, nie ona tak jakby, w razie była taka potrzeba 🙂 Tu chodzi o instynkt, tak jakby taką naturę, tu nie chodziło, że je zjem, bo kaprys, tylko jak będę głodna, to zjem. Bo jest różnica, no nie?

Ż: Tak, nazywa się to matką pochłaniającą. Hoduje dzieci po to, żeby móc się nimi żywić gdy sama nie będzie już miała sił. Więc, ja potrafię zrozumieć twoją niechęć do kobiecości, skoro miała ona taki właśnie obraz. W miejsce treści archetypowych macierzyńskich, miałaś kontakt z treściami rewersu tego archetypu, z matką pochłaniającą z Cieniem archetypu Matki. Zrozumiałe, że nie chciałaś reprezentować takich zachowań, ani sobie, ani otoczeniu, to zrozumiałe. Tu mamy właśnie przepiękny obraz kompensacyjnej funkcji ego, która, to pozwala funkcjonować wśród bliźnich, która pomimo tego, że wewnętrzne właśnie treści taka pochłaniająca wszystko żmija, no też chciałyby żyć i zrealizować swój pomysł na życie.

J: Jaki przykład mamy tutaj, jakoś nie zrozumiałam.

Ż: Kobieta w Tobie to żmija gotowa pochłonąć własne dzieci, gdy tylko zgłodnieje, gdyż to realna, obiektywna potrzeba, zgłodnieję, tak? Ponieważ generalnie społeczeństwo nie akceptuje gdy pojedyncze osoby pochłaniają inne osoby w taki czy inny sposób. To nasza część rozumna Logos funkcjonujący w ego kompensuje te potrzeby, blokuje je.

j:A kompensację rozumiem, że pojawia mi się coś w zamian, to co pojawia się w zamian.

Ż: No słodki uśmiech, działalność charytatywna,rozdawnictwo, ale po pierwsze ta żmija jest nienasycona i zawsze głodna. Po drugie trzeba używać ogromniej ilości siły, żeby utrzymywać ją w klatce w nieświadomości, w cieniu, żeby nie mogła się zamanifestować. W końcu i tak się manifestuje, jeżeli pochłania, w takiej sytuacji to pochłania Ciebie. Pochłania twoje możliwości, pomysły, twoją przedsiębiorczość, twoje sukcesy mówiąc najoględniej. W ten sposób ona zamanifestuje swoje istnienie, i zrealizuje swoje potrzeby. Więc ujarzmienie tej żmij poprzez identyfikacje z nią, tak? Uznanie, że ona jest istnieje, tak to jest część mnie, no i jak najbardziej jeżeli to jest część mnie ona to ja jestem nią, ona jest mną, spowodowało, ze jako ta żmija mogłaś dokonać w sobie zmiany w tymże obszarze żmijowatym. Do czego nas to doprowadziło?

J: Dokładnie nie pamiętam jaki mi się tam obraz pojawił, ale tam była ta żmija ona się wypuściła Tam się pojawiły emocję jakaś rozpacz, rozgoryczenie, potem stałam się wodą, potem stałam się kobietą w wodzie.

Ż Tak w miejsce pochłaniającej żmij, czyli kobiecości opętanej pochłanianiem własnych płodów.

J; Pojawia się taka pasywna kobieta

Z: Ty ja nazywasz pasywną, ja bym ją nazwał uległą, albo zgodną, zanurzoną w wodzie, ona była zanurzona w wodzie, to znaczywynurzała się z głębin nieświadomości. I wynurzyła się jako kompletna kobieta.

J: Do Słońca, bo tam było też Słońce.

Ż Tak i spotkała się ze Słońcem, Słońce symbolizuje to, co męskie, męskie i duchowe w człowieku no w tym wypadku w Animusie. Czym zaowocowało spotkanie z męskością?

J: W tamtym momencie, chyba już się nic nie wydarzyło, ale był sen na następny dzień i był tam Matrix, że sczytują ze mnie jakąś tamnową informację i chcą mnie jakby zlikwidować.

Ż: po raz kolejny spotkałaś się z macicą, prawda?

J; Tak, od razu jak w to weszłam i kazałeś mi sobie wyobrazić tych, co chcą mnie tam zeskanować i znowu się pojawił obraz, że jestem znowu w jakimś taki organizmie.

Ż: Byłaś z powrotem w macicy jak dobrze pamiętam. Stałaś się tą macicą poczułaś emocję macicy i okazało się, ze da się z nią dojść do porozumienia. Macica ukochała i oświetliła słońcem, ogrzała płód w środku

J; Nie, nie to było dzień wcześniej, to było w innym dniu z tym oświetlaniem. Tu była ta matka z nowu i to było Ja jestem tobą Ty jesteś mną  i potem była kobieta i bestia, tak i pępowiną.

Ż W końcu tak, w końcu doszło do tego, że rozpoznałaś obie treści w sobie. Tą kobiete, która się z głębin wynurzyła i bestię, która była pochłaniającą żmiją, obie treści były w Tobie, przyjmowałaś je.

J: Tak, to było jak obwąchiwanie ona mnie obwąchiwała jako swoją i ja zobaczyłam, że jest właśnie mną i tak, że ona jest do moich usługi jakby też mnie broni.

Ż Tylko wróć uwagę, że cały ten proces rozpoczął się w macicy, to znaczy, że on jest bardzo stary. To są mechanizmy, których wyuczyłaś się za nim jeszcze się urodziłaś. Więc takie podstawowe, to są podstawowe wzorce zachowań psychicznych

J: Tu był jeszcze moment, że kiedy się wczuwałam w to, no to pojawił się tam ten taki jamochłon, no nie? I miałam tą pracę jakby z zasysaniem pępowiny.

Ż: Tak, ale to znowu jest spotkanie z pochłanianiem, byłaś niedożywiona. Jako płód byłaś ewidentnie niedożywiona, nie potrafię powiedzieć z jakiej przyczyny, ale czułaś fizyczny głód. Trudno się dziwić, że w takim momencie odżywianie, czy pochłanianie wszystkiego, co się pojawia stało się warunkiem przetrwania i nie jest dziwne, że treści kobiece wyrosły na matkę pochłaniającą, która głównie martwi się o, to żeby przetrwać, twoim pierwszym doświadczeniem była śmierć głodowa, czy lęk związany ze śmiercią głodową. To jest najbardziej totalne/fatalne doświadczenie jakie może zaistnieć. Lęk, znaczy poczucie umierania już w macicy już zaraz na wstępie. Miałaś bardzo dużo miejsca w tej macicy, faza anonimowo kosmiczna. I tak i spotkałaś będąc kobietą, gdy się pogodziłaś z tym, ze jesteś kobietą dobro-złą kobietą po prostu kompletną kobietą spotkałaś się  z treściami męskimi w sobie

J No pojawił się ojciec

Ż Umierający na granicy życia, ale już wrócił z wojny

J No teraz jest w szpitalu

Ż Wrócił z wojny ledwo żywy, ale żywy dało się go odkarmić i wyleczyć.

J: Pojawiła mi się Wielkanoc, no to znaczy jakby wstał z martwych, zmartwychwstał i właśnie czułam tą radość jak kobiety, jak mężczyźni wracali z wojny, że są żywi, że on żyje

Ż: Po mimo warunków w jakich Animus musiał dorastać, przeżył, nie był pochłonięty przez tą kobietę do końca

J: Tak, bo to znowu pochłanianie. Też dotykaliśmy tego na tym wcześniejszym warsztacie, właśnie od tej strony kobiety pochłaniającej mężczyznę.

Ż; Wiesz, dzięki temu miałaś szansę zobaczyć tak wyraźnie swój proces na tych warsztatach

Pięknie gratuluję pani, tata ożył pojawili się inni przedstawiciele żołnierze. To jest mężczyzna reprezentujący siłę. Oczywiście, ze jest to Animus na jednym z pierwszych etapów rozwoju, ale silny, zdrowy licznie reprezentowany, czyli zdolny do dalszego różnicowania się rozwoju. Warunkiem do zaistnienia takiej sytuacji było uzdrowienie kobiety, którą jednak wbrew sobie jesteś. I zobacz ile mocy, ile energii jest w tej kobiecości w tobie. Trzeba było tylko sięgnąć, pięknie, gratuluję pani.

J: Co teraz jakieś zadanie domowe? Wskazówki, coś?
Ż: Żyć, żyć

Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 385 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

© 2015 Fundacja dla ludzi | Zanurz się w oceanie życia

Top