Open/Close Menu „Osiągnie spokoju i harmonii nie tylko w realizowaniu, ale również w wyznaczaniu sobie celów, zgodnie z najgłębszymi obszarami siebie samego, to sposób życia, a nie cel sam w sobie. Tego właśnie uczymy.”
OGIEŃ-DL

W szamańskim obrazie świata ogień jest często pierwszą i najważniejszą siłą życiodajną. Każdy ogień, także ten powolny ogień wewnętrzny, co ogrzewa nasze ciała, jest częścią ognia stworzenia – pierwotnej mocy, która powołała wszelkie istoty do zaistnienia.
Gdy człowiek żyje, jego ciało fizyczne jest ciepłe, gdyż ogrzewa je wewnętrzny ogień. Gdy umiera, nie tylko przestaje oddychać, ale i spada temperatura ciała, aż stanie się zupełnie zimne. Wewnętrzny ogień wypalił się i zgasł, czy raczej odszedł razem z duszą w momencie, gdy wycofała się z ciała fizycznego.

Najważniejsza i najbardziej podstawowa nauka na temat ognia głosi, że składa się on z dwóch odrębnych aspektów jednym jest płomień, a drugim żar.
Płomień to ta część, co zmienia, przekształca i transformuje wszystkie rzeczy – stwarza jedne byty z innych. Płomienny aspekt ognia zawiera specyficzną moc…
Drugi aspekt ognia – żar – jest innej natury. Można rozumieć go jako czystą siłę, która wpłynie do każdej dostępnej jej formy. W szamańskich praktykach uzdrawiających żar nie jest używany do transformowania, ale na przykład do pobudzania systemu odpornościowego i innych samoregulujących możliwości organizmu lub psychiki.

Daan van Kampenhout – Rytuały szamańskie, a ustawienia rodzinne.

Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 385 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

© 2015 Fundacja dla ludzi | Zanurz się w oceanie życia

Top