Open/Close Menu „Osiągnie spokoju i harmonii nie tylko w realizowaniu, ale również w wyznaczaniu sobie celów, zgodnie z najgłębszymi obszarami siebie samego, to sposób życia, a nie cel sam w sobie. Tego właśnie uczymy.”
las---dl

Kamień ma swojego ducha. Niebo jest moim ojcem, ziemia – moją matką. Kiedy wyrażam się z takim szacunkiem o przyrodzie, szacunek musi się zacząć ode mnie samego…
To co przemawia przez szamanów to właśnie moc przyrody

Galsen Tschinag

Ogólnie rzecz biorąc, rozróżniamy i określamy trzy osobne obszary: świat materialny, taki, jakim go postrzegamy, świat energii, psyche, dla której każda społeczność ma własne nazwy, na którą składają się myśli i uczucia, która wytwarza materię, i naszą prawdziwą istotę, w której nie już myśli i uczuć, jest tylko czysty duch, bez treści. Najróżniejsze rdzenne tradycje przywołują metaforę trzypiętrowego drzewa życia, po którym szamani wspinają się w górę i schodzą w dół: podziemny świat zmarłych, przodków i transformacji, znajdujący się w środku świat ludzi i widocznej manifestacji rzeczywistości, i górny świat niebiańskich duchów, gwiazd, Księżyca, Słońca wraz z ich boginiami i bożkami.

W wielu szamańskich tradycjach tę pionową oś uzupełniają pozioma powierzchnia koła, podzielona zgodnie z kierunkami nieba na cztery części. Jest to symbol reprezentujący koło cyklicznych, niekończących się zmian, narodzin życia i śmierci, stawania się i przemijania, jak również pór roku i wieku człowieka, wyzwań przed nim stojących i wglądów, jakich doświadcza. To, co znajduje się w środku kręgu uzdrawiania, dotyczy świata materialnego, a to co, przenika świat żywych z zewnątrz, pochodzi z niematerialnego, nieograniczonego świata ducha. Człowiek jest więc częścią widzianego i niewidzialnego kosmosu, który ma wiele płaszczyzn i kierunków.

Dawna mądrość na nowe czasy rozmowy z uzdrawiaczami i szamanami XXI wieku – Geseko vo Lupke.

Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 385 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

© 2015 Fundacja dla ludzi | Zanurz się w oceanie życia

Top