Open/Close Menu „Osiągnie spokoju i harmonii nie tylko w realizowaniu, ale również w wyznaczaniu sobie celów, zgodnie z najgłębszymi obszarami siebie samego, to sposób życia, a nie cel sam w sobie. Tego właśnie uczymy.”
lesny_skrzat

Nowoczesne społeczeństwo jest uwięźone w określonym systemie wierzeń. To tak, jakby wszycy patrzyli włącznie na jedną gałąź Drzewa Mądrości i zapomnieli, ze pień tego drzewa wydał niesłychanie wiele gałęzi, z nieskończoną liczbą liści. Kiedy identyfikujemy się z wyłącznie z jedną z gałezi i uważamy ją za najważniejszą ze wszystkich, tylko na niej szukając możliwości transformacji, pozostałe obumierają. Dochodzi do tego, że wszyscy ludzie tak samo myślą, tak samo się ubierają, modlą się do tego samego Boga, śpiewają te same pieśni. Wkrótce na martwym drzewie wisi już tylko jedna gałąź. W końcu i ona odpada – to przecież próba samobójcza.

Jeśli nie podejmiemy decyzji, życie stawia przed nami wciąż te same przeszkody. Dokonujemy więc wyboru, a potem idziemy drogą, która się przed nami otwiera. Idziemy więc na zachód, gdzie powoli stajemy się drośli. Zaczynamu brać na siebie odpowiedzialność.

„Dawna mądrość na nowe czasy.” Geseko vo Lupke.

Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 385 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

© 2015 Fundacja dla ludzi | Zanurz się w oceanie życia

Top